strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2013    

Jak doktor z doktorem

W gościnnych salach hotelu Novotel Szczecin Centrum  rozegrano po raz drugi wielomecz branżowy w brydżu sportowym. W ubiegłym roku triumfowali team policjantów, więc to ich uważano za faworytów zawodów.

Jednak w tym roku musieli się oni obyć  smakiem. Bezapelacyjnie triumfowali bowiem nauczyciele akademiccy, których wzmocnił duet studentów Uniwersytetu Szczecinskiego- medalistów Akademickich Mistrzostw Polski - Sławomir Niajko - Daniel Fira. W ekipie zwycięzców prym jednak wiodła para doktorska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego - Przemysław Klęsk - Krzysztof Lubkowski. To właśnie oni w znacznej mierze przyczynili się do triumfu drużynowego.

Na drugim miejscu uplasowali się policjanci, (w barwach tej drużyny wystąpił m.in. były Komendant Główny Policji gen. Jerzy Stańczyk, zaś  w zespole zagrali także: Dżemil Półtorzycki, Mieczysław Rogowski  i Radosław Szopiński). Trzecie miejsce zajęła ekipa dziennikarzy (Mieczysław Manik, Włodzimierz Abkowicz, Kazimierz Jordan i Paweł Stężała), zaś czwarte miejsce , mimo niezwykle zaciętego oporu drużyna lekarzy (Jan Achrem, Jerzy Rusin, Michał Szelągowski i gościnnie Roman Gazduła).

Dodajmy, że pismacy mogli czuć się zawiedzeni po dwakroć. Wygrali dwa spośród trzech spotkań, liderowali po pierwszej kolejce, nagrali wynik powyżej średniej, ale zawody ukończyli poniżej oczekiwań.

- Może za rok się uda? - zastanawiał się Włodzimierz Abkowicz, grający w gronie dziennikarzy pomysłodawca imprezy. - Tym bardziej, że poszukamy partnera imprezy, który powinien ufundować puchar przechodni, dla najlepszej ekipy. Innymi słowy: będzie to dodatkowa motywacja.
Warto podkreślić otoczkę brydżowej imprezy. Gospodarze z Novotelu zadbali o dobrą atmosferę i nietuzinkowy catering. Z kolei towarzyski charakter wielomeczu sprzyjał okolicznościowym dowcipom (chociażby z tego, że  policjanci nie umawiając się uprzednio stawili się na niebiesko...), w związku z czym rywalizacja naprawdę była fair play.

(ps)

Fot. Zwycięska ekipa akademików w pełnej krasie. Od lewej: Krzysztof Lubkowski, Sławomir Niajko, Daniel Fira i Przemysław Klęsk  (P. Stężała)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224680