strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2016    

Jeden turniej, dwa pola, sześciu zwycięzców

W Binowie i w podchoszczeńskim Modrym Lesie rozstrzygnęły się losy tegorocznego turnieju World Amateur Golfers Championship, którego zwycięzcy reprezentują Polskę na międzynarodowych mistrzostwach amatorów.

Aby zagrać w tych zawodach należy najpierw zanotować dobry wynik w jednym z turniejów eliminacyjnych. Ostra selekcja i perspektywa wyjazdu na zawody w odległym rejonie świata sprawia, że w finałach WAGC nigdy nie brakuje emocji. Nie inaczej było w tym roku. W każdej kategorii działo się wiele, prowadzenie się zmieniało, liderzy miewali wpadki, najlepsi nie mieli łatwej drogi do sukcesu, a sędziowie pełne ręce roboty. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w najmocniejszych (najniższych) grupach handicapowych. W kategorii HCP 0-5 rywalizację rozstrzygnęła jedyna w sobotę dogrywka, bo Bogdan Bigus po dobrej rundzie odrobił 2 punkty straty do Michała Poniża, sędziowie musieli ogłosić dogrywkę, której zasady dobrze odda je znane hasło: „nagła śmierć”. Golfiści walczyli na dołku nr 1, zwycięzca zagrał na par, pokonany miał bogey’a. Kategoria HCP 6-10 miała tego samego lidera od czwartku do soboty, ale Przemysław Piński ostatniego dnia musiał odeprzeć ostry atak rywali, którzy nie przejęli się sporą stratą po dwóch rundach. Na 18. dołku lider miał nawet małą wpadkę (6 uderzeń), nadzieja goniących wzrosła, adrenalina oglądających także, lecz zapas wystarczył w sam raz. Jedno uderzenie mniej od najbliższego konkurenta i Przemysław Piński, kiedyś jeden z najlepszych juniorów w Polsce, poza golfem absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wykładowca akademicki w szczecińskiej uczelni artystycznej, pojedzie jesienią na golfa do RPA. Sponsor turnieju dał szansę wyjazdu do RPA także tym, którzy zdobyli drugie miejsca w sześciu kategoriach handicapowych. Konkurs dodatkowy (chip+putt) na 18. dołku wyłonił jeszcze jednego wygranego – Filip Płaszczykowski pojedzie do Durbanu, obok Mateusza Ligockiego, olimpijskiego snowboardzisty, na turniej Invitational – dla gości specjalnych. W sumie w październiku w RPA reprezentować śmietankę polskiego golfa amatorskiego będzie dzielna ósemka. Z tegorocznego finału zapamiętamy jeszcze powszechnie chwalony debiut gry na dwóch polach (w Binowie i Choszcznie), doskonałą frekwencję, silne zaangażowanie sponsorów, mnóstwo zabawy w konkursach dodatkowych i jeszcze raz – znakomitą pogodę, która niekiedy zwalniała tempo gry, ale jednak podnosiła satysfakcję z golfa. Teraz przed wygranymi wielki finał światowy – od 22 do 29 października w Durbanie. Turniej The Championship dla 400 golfistów z ponad 40 krajów rozegrany zostanie na czterech polach: Durban Country Club, Beachwood Country Club, Kloof Country Club Hillcrest i Victoria Country Club Pietermaritzburg. Polacy nie raz odnosili sukcesy w finale WAGC, bywali nawet mistrzami świata. Silna grupa z rocznika 2016 ma szansę im dorównać. Pozostaje, jak mówił podczas uroczystości zakończenia imprezy dyrektor Sławomir Piński – stworzyć drużynę i trenować. Kto tego nie zobaczy, może podjąć kolejną próbę: World Amateur Golfers Championship 2017 w wersji polskiej zaczyna się już w marcu od eliminacji w hiszpańskiej Marbelli.

SG

Na finał światowy w Durbanie pojadą: Bogusław Bigus, Przemysław Piński, Grzegorz Łuczak, Wojciech Adamczyk, Adam Dziedzic i Denis Wikliński. | fot. JAROSŁAW GASZYŃSKI

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224557