strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 11-12/2012

  HOME    Świat Biznesu 11-12/2012    

Markowe trio

W ubogim w imprezy sportowe Szczecinie tenisowy turniej Pekao Szczecin Open jawi się jako wydarzenie z innej bajki. Wnosi do zapomnianego przez wielki sport miasta powiew świeżości, polotu, a nawet odrealnienia. Także kulturalnego. Bo oprócz wielkiego tenisa, byliśmy świadkami - jak co roku zresztą - festiwalu muzycznego. I nie tylko.

Turniej z renomą

W czym tkwi tajemnica sukcesu rozgrywanego nieprzerwanie od 19 lat turnieju?

- Od samego początku mamy tego samego sponsora, a zawody od lat organizuje ta sama ekipa - wylicza Krzysztof Bobala, współorganizator imprezy. - Wyróżnia nas mnogość imprez towarzyszących. Połączyliśmy sport z biznesem i kulturą. Pomogły nam nagrody dla najlepszego challengera ATP i wyróżnienie dla imprezy roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego". Zyskaliśmy w oczach banku i sponsorów opinię poważnego partnera. Turniej ma już swoją markę.

Organizatorzy zdecydowali się w tym roku przesunąć o tydzień później termin imprezy, by nie kolidowała z rozgrywkami Pucharu Davisa. Dzięki temu do Szczecina przyjechał Jerzy Janowicz. 21-letni łodzianin, który pokazał najwyższą klasę na listopadowym turnieju ATP w Paryżu,  budził nadzieje kibiców i organizatorów na końcowy sukces Polaka. Jednak marzenia o zwycięstwie skończyły się wraz z ćwierćfinałem. Oprócz Janowicza w turnieju głównym zagrało jeszcze pięciu innych polskich tenisistów i cztery pary deblowe. Bez sukcesów, chociaż do finału debla dotarł duet Mateusz Kowalczyk - Tomasz Bednarek.  

Wizytówką finał

Turniej wygrał Rumun Victor Hanescu. W finale pokonał 6:4, 7:5 Hiszpana Inigo Cervantesa.

- Na początku Inigo grał dużo lepiej ode mnie. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego rytmu. Miałem wrażenie, że popełniam wciąż te same błędy. Ważne jednak, jak kończysz mecz, a nie, jak go zaczynasz - powiedział tuż po końcowym zwycięstwie triumfator.

Finał oglądało trzy tysiące widzów. Trybuny kortu centralnego były więc wypełnione do ostatniego miejsca. Jednak należy zaznaczyć, że dopiero w ostatnie dwa dni udało się zgromadzić wokół kortów rzesze kibiców. Wcześniejsze mecze nie cieszyły się bowiem takim powodzeniem. Powodem mogła być pogoda. Wprawdzie bezdeszczowa, ale za to z przejmującym chłodem. Ponadto zabrakło gwiazd i wyrazistego lidera (Janowicz nie był jeszcze w tak wysokiej formie), który skupiłby uwagę.

Przy okazji Tenisowego Gwiazdozbioru, czyli projektu, polegającego na zaproszeniu gościa specjalnego turnieju,  w ubiegłym roku na kortach przy al. Wojska Polskiego pojawiła się ówczesna liderka rankingu WTA, Caroline Wozniacki. Tym razem, na zaproszenie firmy „mvb" zjawił się siódmy debel świata. Szczecinianin, Marcin Matkowski w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem z Warszawy mieli swój wieczór na korcie centralnym.
Powodzeniem, szczególnie wśród łowców autografów, cieszył się Turniej Artystów, który padł łupem znanego satyryka Marcina Dańca. Jeszcze większe emocje budziły wieczorne koncerty. W wielkim namiocie można było posłuchać Hot D`Jazz Trio, klubowego ABC of Funk, dysponującego nietuzinkowym głosem Marka Dyjaka, wreszcie folkowych Bubliczków oraz grającą muzykę taneczną Eliasz Orchestra. Nawet jeśli kogoś nie zainteresował sport, mógł się odnaleźć w innej dziedzinie. Pekao Szczecin Open trzyma się mocno. Do zobaczenia za rok!
Paweł Stężała

Fot. Michał Abkowicz

Fot1. Turniej wygrał Rumun Victor Hanescu (wyższy), który w finale pokonał Hiszpana Inigo Cervantesa. 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224618