strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2013    

Namiętność wytańczona

Pierwszy od wielu lat spektakl baletowy przygotowany przez zespół Opery na Zamku spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Bo gorące były również emocje, które można było zobaczyć na scenie.

Na przedstawienie baletowe pod wspólnym tytułem „Odcienie namiętności”, którego premiera odbyła się 17 maja, składają się dwa sławne utwory: Czarodziej­ska miłość (El amor brujo) Manuela de Falli i Suita Carmen Rodiona Szczedrina skomponowana na kanwie popularnej opery Bizeta. Oba opowiadają o miłości, namiętności, zdradzie, pasji i niespełnieniu, które na scenie oddawane są za pomocą tańca. Autorem choreografii pierwszej części jest Jacek Tyski solista Baletu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Warszawie , a drugiej Jarosław Iwanienko ukraiński tancerz, który występował na scenach w Japonii, Niemczech, USA,  Anglii, Portugalii i Ukrainy. Jest to pierwszy od wielu lat spektakl baletowy, w którym tancerzom towarzyszy orkiestra. Na jej czele stanął Paweł Kotla, a muzycy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, oddając wszystkie subtelności i dynamikę wykonywanych utworów.

Jak przyznała dyrektor Opery na Zamku Angelika Rabizo, do tej pory potencjał młodziutkich tancerzy z zespołu baletowego nie był w pełni wykorzystywany i stanowili oni jedynie tło w inscenizacjach utworów operowych. Dało się zauważyć, że artyści długo czekali na swoje pięć minut i ciężko pracowali, żeby je w pełni wykorzystać – ze sceny biło aż zaangażowanie i determinacja wykonawców. Momentami nie udawało się ukryć także tremy, ale przy tak dużym wydarzeniu, można to uznać za element, który potęguje jedynie emocje płynące z utworów prezentowanych na scenie. Uwagę widzów przyciągała szczególnie para tancerzy obecna w obu utworach: energiczna i zmysłowa Christina Janusz oraz bardziej eteryczny i subtelny Paweł Wdówka. Natomiast o tym, jak bardzo szczecińska publiczność spragniona była takiego spektaklu, świadczyć mogą kilkunastominutowe owacje na stojąco, którymi podziękowała artystom.

ŁP

Fot. Scena zbiorowa ze „Suity Carmen” – drugiej części spektaklu.Na scenie – tancerze Opery na Zamku. (Włodzimierz Piątek)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224662