strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2016

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2016    

Nizinny Szczecin kocha góry

 Impreza, podczas której w pierwszy weekend lutego, w ciągu trzech dni, wyświetlono 24 świetne dokumenty i reportaże z całego świata, już po raz piąty pokazała, że nizinny Szczecin... kocha góry.

Tym razem Przegląd Filmów o Górach “O Góry!” odbył się w gościnnych progach Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. 26 Kwietnia. Przegląd filmaów nosi imię Tadeusza Piotrowskiego, najbardziej znanego szczecińskiego alpinisty, który zginął tragicznie w lipcu 1986 r., schodząc z himalajskiego szczytu K2. Filmy, które prezentowano w pięknym audytorium ZUT można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to dokumenty, które są w praktyce rejestracją wypraw w góry, począwszy od fazy organizacyjnej, poprzez trudy wspinaczki, na zejściu skończywszy. Drugi składa się z filmów, w których nie jest ważna chronologia i opowieści od początku do końca. Ważne w nich są przede wszystkim niebywałe historie ludzi wspinających się po górach, ich przeżycia i emocje, które składają się na ponadczasowe, uniwersalne wartości.

Takie filmy potrafią wzruszyć, a nawet doprowadzić widzów do głębokich wzruszeń, a nawet, tak, tak do... łez, co można było zaobserwować podczas tegorocznego przeglądu. Takie reakcje widzów wystawiają najlepszą recenzję autorom filmów.

Jak to się stało, że w Szczecinie doszło do takiego cyklicznego przeglądu? Odpowiedź jest prosta. Trafił się bowiem człowiek, który uparł się, że „ to się uda”.

To Roman Weczer ze szczecińskiego Elitarnego Klubu Górskiego „Leśne Dziadki”. Uparł się i udowodnił, że jak się naprawdę chce, to można. Warto podkreślić, że podczas przeglądu panowała świetna atmosfera. Spotkania ze znamienitymi alpinistami i podróżnikami, dyskusje o ryzyku wspinaczki, rozmowy po emisjach filmów, kawa w świetnie nazywanych kawiarenkach (np. Kozi Wierch, Morskie Oko i... Mroźna Jaskinia), a także koncerty muzyczne, sporo uśmiechu i poczucia, że uczestniczy się w wyjątkowo fajnej imprezie kulturalnej.

o m 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224617