strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2013    

Obiad z marszałkiem

Dlaczego szkoła językowa z Lublina ma uczyć angielskiego zachodniopomorskich bezrobotnych? Kiedy szczecinianie dojadą do Warszawy (bez naginania przepisów!) w 4,5 godziny? I jak rozkręcić turystykę w naszym regionie? Na takie m.in. pytania przedsiębiorców odpowiadał marszałek Olgierd Geblewicz.

Gościem cyklu czwartkowych obiadów, którego organizatorem jest Północna Izba Gospodarcza, był 23 maja marszałek Olgierd Geblewicz.
W orbicie zainteresowań znalazła się droga ekspresowa S3.

- Odcinek drogi od autostrady A2 do Międzyrzecza ma być ukończony jeszcze w tym roku, a Gorzów-Międzyrzecz powinien być oddany wiosną 2014 r. - mówił marszałek. To skróci czas podróży ze Szczecina do Poznania i Warszawy.

- Wszystko wskazuje na to, że do 2017 r. S3 będzie ukończona do autostrady A4 - dodał Geblewicz. W ten sposób region będzie skomunikowany ze Śląskiem, co jest ważne dla rozwoju portów.
- Bój toczy się teraz o drogę ekspresową S6, łączącą Szczecin z Trójmiastem. Nie wyobrażam sobie, by do 2020 r. nie było tej drogi - podkreślał marszałek.

Jej budowa pozwoli odpocząć od fotoradarów. I ciekawostka: - Burmistrz Karlina mówił mi, że dochody gminy z fotoradarów były na poziomie 5 mln zł, to tyle samo, co podatek z farmy wiatrowej. Dodam, że budżet Karlina jest na poziomie 40 mln zł - poinformował Geblewicz.

Było też o turystyce. Biznesmeni usłyszeli, że część gmin jak np. Rewal, wycofało się z udziału w Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Ale nie zmienia to faktu, że mariny w regionie są budowane.

- Niektóre mariny są ukończone, np. w Stepnicy. Niektóre, tak jak w Lubczynie są dopiero rozpoczynane. Chcemy stworzyć szlak, który będzie konkurencyjny dla jezior mazurskich - mówił Marcin Szmyt, dyrektor Wydziału Zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim.

- Przepisy związane z przetargami nie preferują firm, które mamy w regionie - mówił Marcin Korneluk z Klastra Przemysłów Kreatywnych. - Dziś większość naszych usług wychodzi poza region - dodał.

- Urzędników obowiązuje prawo zamówień publicznych, które nie pozwala preferować firm regionalnych – wyjaśniał marszałek.

(masz)

Fot.Marszałek Geblewicz odpowiadał na pytania przedsiębiorców przy obiedzie (D.Gorajski)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224731