strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2016    

ST³: Szczecin, stal i konstrukcje

Niemiecki holding VTC Group kupił od koncernu Bilfinger część firmy zajmującej się budową konstrukcji w branży offshore. Spółka BMO zmieni nazwę na ST³ Offshore.

Nowy właściciel przejął tym samym należące do Bilfingera udziały (ponad 60 proc., resztę zachowuje polski Fundusz Inwestycyjny MARS) w spółce Bilfinger Mars Offshore, do której należy szczecińska fabryka fundamentów do farm wiatrowych na Ostrowie Brdowskim. Wartość transakcji jest tajemnicą handlową. Bezpośrednim nabywcą jest spółka Europoles Renewables GmbH z Grupy VTC, która posiada sześć fabryk w Europie centralnej, w tym dwie fabryki w Polsce – w Koninie i Chrzanowie, gdzie zatrudnia ok. 600 pracowników. Wraz z tą transakcją zmienia się nazwa fabryki na ST³ Offshore. ST do potęgi trzeciej wzięło się od słów Stettin, steel i structures (Szczecin, stal i konstrukcje). Fabryka na Ostrowie Brdowskim produkuje fundamenty dla morskich siłowni wiatrowych typu kratownicowego (jacket), jednopalowego (monopile) oraz platform pośrednich i innych konstrukcji stalowych, przy użyciu najnowocześniejszych technologii używanych w produkcji seryjnej. Holding VTC skupia spółki działające w obszarze konstrukcji stalowych, systemów zasilania i systemów transportowych i sortujących. W tym samym miejscu, w hali na ul. Szafera w Szczecinie, 20 listopada rozpoczną się targi z branży ślubno-weselnej Wedding Arena. Jak podkreślają organizatorzy, ich impreza jest przeciwieństwem ofert w Internecie, w którym łatwo można się zgubić w gąszczu niepewnych i nieaktualnych ofert. Na targach można osobiście sprawdzić wszystkie oferty – zobaczyć, posłuchać, dotknąć, powąchać, zasmakować i dokonać odpowiedniego wyboru. Wystawcy pokazują aktualne trendy i mody dominujące w branży. Sercem imprezy będzie scena, na której odbędą się widowiskowe pokazy mody ślubnej, niepowtarzalne występy gwiazd, profesjonalnych zespołów wokalnych i muzycznych oraz prezentacje możliwości mistrzów tanecznych. m b a Jego roczny obrót kształtuje się na poziomie 600 mln euro, a zatrudnienie wynosi 3,3 tys. osób. Właścicielami grupy są jej menedżerowie.

SG

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224553