strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 11-12/2012

  HOME    Świat Biznesu 11-12/2012    

Salony Toyoty i Lexusa otwarte

Nowe salony wraz z serwisem Toyoty i Lexusa należące do Jana Kozłowskiego zostały uroczyście otwarte przy ul. Mieszka I w Szczecinie.
Mieszczą one łącznie ponad 3,2 tys. m kw. powierzchni użytkowej z 15 indywidualnymi stanowiskami warsztatowymi, trzema myjniami. Dookoła znajduje się aż 150 miejsc parkingowych i dwa garaże podziemne. W salonach pracować będzie 80 osób.

Jan Kozłowski, właściciel nowych salonów sprzedaży oraz Tsutomu Otsubo, prezes i Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland zapewniają, że spodziewają się dobrych wyników sprzedaży w 2013 roku.

- Sądzimy, że będzie to dla nas dobry rok. Wprowadzamy kilka nowych modeli i będziemy starali się wypracować wzrost – mówi Jan Kozłowski.
- Samochody luksusowe sprzedają się w coraz większej liczbie, niezależnie do kryzysu - uważa Jacek Pawlak i chwali prezydenta Szczecina za ulgi w opłatach parkingowych, jakie przyznał posiadaczom aut z napędem elektrycznym i hybrydowym: - Szczecin jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się na taki krok.

Podczas uroczystego otwarcia salonów szefowie Toyoty oraz Jan Kozłowski z żoną Małgorzatą i prezydent Szczecina Piotr Krzystek odbili tradycyjną beczkę sake.

Firma Jana Kozłowskiego powstała w 1974 roku w Nowogardzie jako Zakład Mechaniki Pojazdowej. Już na początku lat 80. właściciel serwisu podpisał z firmą Polmot umowę na sprzedaż i obsługę dwóch marek samochodowych: Toyota i Opel. W1992 roku podpisana została umowa dealerska z Toyota Motor Poland formalizująca sprzedaż i obsługę serwisową tej marki na Pomorzu Zachodnim. W XXI wiek Toyota Kozłowski wkroczyła na rynek szczeciński otwierając salon przy ul. Struga. W 2002 roku Toyota Motor Poland przyznał tej stacji autoryzację do sprzedaży najbardziej prestiżowej marki w rodzinie - Lexusa. Obecnie Jan Kozłowski prowadzi też salony Mazdy, Opla i Chevroleta.

mab

Fot. Szefowie Toyoty oraz Jan Kozłowski z żoną Małgorzatą i prezydent Szczecina Piotr Krzystek odbili tradycyjną beczkę sake (M.Abkowicz).

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224726