strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 11-12/2012

  HOME    Świat Biznesu 11-12/2012    

Spektakl sezonu

W sylwestrową noc Opera na Zamku zaprasza na nagrodzony „Bursztynowym Pierścieniem”, najlepszy spektakl sezonu zachodniopomorskich scen – „Zemstę Nietoperza”. „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa to klasyka operetki i jeden z najbardziej cenionych utworów tego gatunku. Na szczecińskiej scenie wystawiano ją już trzykrotnie: w 1958, 1974 i 1987 r. Jak przekonują twórcy najnowszej inscenizacji i miłośnicy utworu - każde pokolenie musi mieć swoją ”Zemstę nietoperza”.

„Zemsta” to przezabawna historia hulaki Eisensteina, który staje się „ofiarą”
wyrafinowanej i zabawnej intrygi towarzysko – kryminalno – miłosnej swojego przyjaciela. Kiedyś główny bohater i jego przyjaciel Falke wybrali się na bal maskowy w przebraniu motyla i nietoperza. Eisenstein położył pijanego przyjaciela pod drzewem na wiedeńskim Praterze. Rano Falke musiał przejść w swym karnawałowym stroju przez całe miasto, ku uciesze
przechodniów. W akcie zemsty rozpoczyna starannie zaplanowaną intrygę, opartą na motywie przebieranki, z wielkim finałem na balu u księcia Orlofsky’ego.

Spektakl przygotowany w tym sezonie przez zespół Opery na Zamku, choć klasyczny, w żadnym wypadku nie trąci myszką. Na każdym kroku wykonawcy puszczają oko do widza, zręcznie wplatając, w i tak odważne tłumaczenie libretta autorstwa Juliana Tuwima, rozmaite aluzje i nawiązania do naszej rzeczywistości.

Wykonawcy nie tylko spisują się świetnie wokalnie, ale wykazują się również doskonałym talentem komicznym. Pozytywna energia, dobry humor, nastrój beztroski łączy w tym przypadku widzów z artystami, utrzymując przez trzy godziny atmosferę doskonałej zabawy. Czy może być lepsza rekomendacja na sylwestrową noc?

Dodajmy jeszcze, że widzowie wyrazili swoje uznanie dla inscenizacji, oddając swoje głosy na „Zemstę” w plebiscycie na najlepszy spektakl teatralny sezonu „Kuriera szczecińskiego”, dzięki czemu zdobyła Bursztynowy Pierścień. Nominacją do tytułu Najlepszego Aktora Sezonu wyróżniono też solistkę Opery na Zamku Joannę Tylkowską za rolę Rozalindy. Właśnie ją w tej roli będzie ją można podziwiać podczas wieczoru sylwestrowego.

Łucja  Pawłowska
Fot. Opera zaprasza na wieczór sylwestrowy z Zemstą Nietoperza (S.Pińczuk)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224543