strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2016

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2016    

Szczupak 2015, czyli biegaj razem z nami

Wojciech Kępka, organizator Wieczornego Biegania w Szczecinie, wygrał plebiscyt „Gazety Wyborczej”, w którym od 11 lat wyróżnia się ludzi za wybitne osiągnięcia roku.

Wśród nominowanych znaleźli się ludzie kultury, politycy, pasjonaci, sportowcy, biznesmeni. Zgłosili ich czytelnicy, zaś dziesiątkę pretendentów do tytułu Szczupaka wyłoniła redakcja szczecińskiej „Gazety Wyborczej”, a o ostatecznym wyniku plebiscytu „Szczupaki i Kiełbie” , który został rozstrzygnięty 26 stycznia, zadecydowały głosy czytelników. Tuż za podium znaleźli się: Festiwal Czytania, Magdalena Filiks, przedsiębiorczyni (przewodnicząca szczecińskiego Komitetu Obrony Demokracji) i Laura Hołowacz (pomysłodawczyni odbudowy Starej Rzeźni). – Wojciech Kępka to człowiek, który przekonuje, że biegać może każdy. I że warto to robić, bo bieganie wyzwala pozytywne emocje, daje frajdę i satysfakcję. Myślę, że takich właśnie ludzi w Szczecinie potrzeba: energicznych, z pomys – mówi o laureacie Paula Skalnicka - Kirpsza, redaktor naczelna szczecińskiej „Gazety Wyborczej”. Wojciech Kępka pierwszy bieg zorganizował 5 listopada 2013 roku. Wówczas, poprzez Facebook, do wspólnego biegania zaprosił znajomych. Przyszło 40 osób. Dziś mówi: – Nie zakładałem, że pomysł ten osiągnie taką skalę. Wieczorne bieganie odbywa się w każdy wtorek o godzinie 19:00, każdorazowo po tej samej, ośmiokilometrowej trasie: Bartłomiejka (fontanna pod Urzędem Miasta) - Las Arkoński – Bartłomiejka. Zimą z Wojciechem Kępką biega ponad dwieście osób, wiosną i latem nawet tysiąc. Prawdopodobnie ta szczecińska inicjatywa gromadzi najwięcej uczestników w porównaniu do podobnych inicjatyw w Europie. Zdobywca Szczupaka jest ekonomistą, aktualnie zajmuje się dotacjami unijnymi w Urzędzie Marszałkowskim. Swoją przygodę z bieganiem zaczął sześć lat temu. Brał udział m.in. w pięciu maratonach i kilkunastu półmaratonach. Jednak, jak podkreśla, biega przede wszystkim dla przyjemności.

ak

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224634