strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2017

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2017    

Szkoła golfa w Binowie

Binowo Park Golf Club od kilku lat stawia na propagowanie swojej dyscypliny. Wakacyjne obozy golfowe dla dzieci i dorosłych połączone z intensywnymi treningami, także wczasy (w okresie zimowym organizowane w zagranicznych kurortach), imprezy integracyjne, wreszcie kursy dla początkujących na tzw. „zieloną kartę”. Wszystko to ma na celu jedno - przyciągnięcie ludzi do sportu, który w Polsce cały czas uważany jest za niszowy.  

Program nauki dla początkujących jest w Binowo Park Golf Club bardzo elastyczny.

Kwartał na golfa

Każdy nowy adept, wykupując udział w trzymiesięcznym kursie, może przez 4 dni w tygodniu (także w niedzielę) korzystać z opieki instruktora lub wypożyczyć sprzęt i samodzielnie trenować na 9-dołkowym polu. Nie jest ograniczony wyznaczonymi terminami lub węższymi ramami czasowymi. Akcja trwa cały sezon. Moment rozpoczęcia nauki wybiera sobie każdy sam. Grunt, żeby się zmieścić w trzech miesiącach. Nawet jeśli ktoś wyjedzie na tydzień lub dwa, z łatwością może nadrobić zaległości.

Specjalnie z myślą o osobach, które nie mogą uczestniczyć we wszystkich zajęciach, co tydzień odbywa się rotacja zajęć. Uczestnik może więc wybrać udział w dowolnie wybranych przez siebie lekcjach i zasięgać porady instruktora. - Na naukę gry w golfa nigdy nie jest za późno - przekonywuje dyrektor BPGC, Sławomir Piński.

Obalanie mitów

Zajęcia w Binowie ruszyły od kwietnia i potrwają aż do końca października. Treningi odbywają się pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej.

- Dużo działamy w kierunku popularyzacji golfa w regionie - mówi Adrian Kaczała, były kolarz, obecnie jeden z czołowych zawodowych golfistów w kraju. - Nie tylko organizujemy kursy czy obozy szkoleniowe, ale także wychodzimy z ofertą do młodzieży i dorosłych. Aktualnie prowadzimy kampanię informacyjną w szkołach. Naszym głównym celem jest przyciągnięcie nowych adeptów. Pragniemy jednak osiągnąć coś jeszcze.

W powszechnym przekonaniu golf to sport dla ludzi dobrze sytuowanych, w pewnym sensie wręcz elitarny.

- Nic bardziej mylnego - zapewnia Kaczała. - Jeżeli członkostwo w klubie może kosztować niespełna tysiąc złotych rocznie, to jak to się ma do karnetów na siłownię czy salę treningową? Na ich tle jesteśmy wręcz atrakcyjni cenowo. Podobnie rzecz się ma z kursem dla początkujących na tzw. zieloną kartę. Za wykupienie pakietu zapłacimy niespełna 800 złotych. A grać i robić postępy można niemal codziennie. - Czy golf jest sportem dla bogaczy? – zastanawia się Kaczała. - To zwykły mit, który konsekwentnie obalamy.

Turnieje w Binowie Kalendarz imprez jest w tym roku tradycyjnie bogaty. Na 21 maja planowany jest Floating Garden Szczecin Open 2017. To w powszechnej opinii jeden z najlepszych i najmocniej obsadzonych turniejów zawodowych w Polsce. Jest to impreza o najwyższej randze, w której uczestniczy wielu europejskich graczy wraz czołowymi golfistami z Polski. Startują w niej reprezentanci Niemiec, Szwecji, Danii, a więc państw, znajdujących się stosunkowo blisko Szczecina. Oprócz aspektu sportowego ma ona dla Szczecina i Pomorza Zachodniego wymiar promocyjny. Warto wspomnieć, że przed rokiem Adrian Kaczała zajął w tym turnieju 4. lokatę. Spośród naszych reprezentantów o dobre lokaty powinien powalczyć w tym roku inny zawodnik BPGC – Max Sałuda.

Z kolei w dniach 24-26 sierpnia na polu w Binowie będziemy gościć finalistów krajowych eliminacji do World Amateur Golfers Championship. To golfowe mistrzostwa świata amatorów, a zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw globu. Te zostaną zorganizowane tym razem w malezyjskim Kuala Lumpur. Ponadto czwartkowe cykliczne Maritime Silver Golf League, liczne turnieje klubowe czy zawody branżowe powinny sprawić, że Binowo Park Golf Club będzie w tegorocznym sezonie tętnić życiem.

Czy pojedziemy do Tokio?


Czy Polacy mają w najbliższym czasie szansę zaistnieć w światowych tourach?

- Uważam, że tak. Trzeba bezgranicznie wierzyć w siebie i swoje umiejętności. Mocno trenować i ufać, że to co się robi, jest najlepszym rozwiązaniem dla ciebie. Kilku juniorów tak właśnie robi i jeżeli nie zwątpią w siebie lub nie ulegną innym pokusom, to mają szansę tam się znaleźć – podkreśla Adrian Kaczała. - Z drugiej strony golf w Polsce to dyscyplina pozbawiona tradycji. Przykładowo w Szwecji lub Szkocji znajdują się pola golfowe z kilkusetletnim rodowodem. Grano tam praktycznie od zawsze.

Tymczasem w Polsce reaktywowano tę dyscyplinę pod koniec ubiegłego stulecia. Jednak 25 lat to zdecydowanie za mało, by dogonić światową czołówkę. Ubiegłoroczne igrzyska olimpijskie to potwierdziły. W elitarnej stawce zabrakło reprezentantów Polski. Może się uda za 3 lata w Tokio?   

ps

fot. Jarosław Gaszyński

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224691