strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2016    

Teraz Opera!*

Po letniej przerwie zaczynają się rozkręcać szczecińskie instytucje kultury. Szczególnie ciekawie zapowiada się repertuar Opery na Zamku. Po hucznym powrocie do pięknej zamkowej siedziby i wyjątkowo udanym sezonie jedyny teatr muzyczny na Pomorzu Zachodnim czeka kolejny ważny rok. Najbliższa kampania stoi bowiem pod znakiem jubileuszu 60-lecia.

Z tej okazji teatr wraca do korzeni i jako wisienkę na urodzinowym torcie zapowiada pierwszy od czasów pamiętnego „Rentu” musical. Pamiętać wszak należy, że scena ta ma korzenie stricte rozrywkowe. To dobra wiadomość dla melomanów, bo w repertuarze obok ciekawego wyboru oper, spektakli baletowych, dziecięcych i dwóch ciekawych operetek brakowało właśnie musicalu z prawdziwego zdarzenia. Dyrekcja teatru zdecydowała się na hit braci Gershwinów, który święci triumfy na Broadway’u – „Crazy for You”. Nic dziwnego, bo powstał w „złotych czasach musicalu”, a dobrze zarysowane postaci i pełna zwrotów akcji historia łączy się tu z kompozycją na naprawdę wysokim poziomie muzycznym. Zanim jednak rozpoczną się próby do musicalu, na deskach sceny głównej zobaczymy premierę tytułu bardzo w Szczecinie wyczekiwanego – „Carmen” George’a Bizeta. Jeden z największych hitów w historii literatury gatunku wyreżyseruje Ewelina Pietrowiak – ceniona młoda reżyserka wielokrotnie nagradzana za operowe produkcje. Po szalonej i ultrawspółczesnej „Operze kosmicznej” bardzo interesująca może być jej wizja doskonale znanej historii Cyganki-rewolucjonistki, decydującej o sobie silnej kobiety, która chyba jak żadna inna postać operowa wdarła się do zbiorowej świadomości Europejczyków. Z pozostałych pozycji na najbliższe tygodnie wyróżniłbym dwa spektakle, które miały swoje premiery w drugiej połowie ubiegłego sezonu i choć nie zdążyły jeszcze rozgościć się na szczecińskiej scenie, już zebrały bardzo pochlebne recenzje w Europie. O operze kameralnej „Dokręcanie śruby” recenzenci z niemieckiego Mitteloge.de napisali, że to najlepszy spektakl, jaki widzieli w ostatnich latach, włączając to renomowane światowe sceny. Z kolei o balecie z narracją aktorską „Polowanie na czarownice” w choreografii Cathy Marston związaną z Royal Opera House bardzo pochlebnie wyrażała się recenzentka „Dance Europe”, najważniejszego branżowego pisma Starego Kontynentu.

TO

*hasło „Teraz Opera!” towarzyszy obchodom 60. urodzin Opery na Zamku

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224551