strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2013    

W Reczu na dwóch kółkach

Na początku roku ruszyła kolejna edycja Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. Cykl, który już w maju osiągnął półmetek, obejmuje 12 ważniejszych turniejów rozgrywanych na terenie naszego województwa.

Jest się o co bić. Po pierwsze, organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody w poszczególnych eliminacjach, po drugie – czołowych 16 brydżystów będzie miało prawo startu (wraz z wybranymi partnerami) w finale imprezy przewidzianej na koniec roku. W nim nawet ostatni otrzymają co najmniej sto złotych, zaś czołowa ósemka – oprócz splendoru i odpowiedniej gratyfikacji finansowej – zapewni sobie udział w wojewódzkim finale mistrzostw Polski par.

Dotychczas rozegrano pięć turniejów zaliczanych do GPPZ. Na czele klasyfikacji znajduje się trio szczecińskich I-ligowców, reprezentujących na co dzień barwy ZOiM oraz Sante – Jerzy Razik, Piotr Wasylko, Piotr Klimacki oraz Władysław Tomasiak. Tutaj sensacji nie ma. Każdy z nich to utytułowany brydżysta legitymujący się klasą arcymistrza. Na wysokiej 16. pozycji w gronie 209 uczestników (a lista wciąż się powiększa) plasuje się Włodzimierz Abkowicz, redaktor naczelny Świata Biznesu, występujący zazwyczaj w parze z innym dziennikarzem naszego pisma – Mieczysławem Manikiem. Jednak do celu - jakim jest awans do finału – jeszcze daleka droga.

Do momentu oddania tego numeru do druku , rozegrano pięć turniejów. W inauguracyjnych zawodach w Szczecinie oraz w Międzyzdrojach triumfował duet Jerzy Razik – Piotr Wasylko. W Policach najlepszymi okazali się  inni szczecinianie Jacek Batóg i Robert Cylwik. Podobnie zresztą jak w Wolinie; tam wygrali Zbigniew Lasocki z Grzegorzem Kaźmierczakiem. Dopiero podczas turnieju o Puchar Burmistrza Recza Józefa Romanowskiego  na najwyższym stopniu podium stanęli zwycięzcy ubiegłorocznego Grand Prix , duet z Koszalina – Jan Chmielewski i Jerzy Kullass. Opłaciło się, bo w Reczu oprócz pucharów oraz stu euro, każdy ze zwycięzców otrzymał markowy rower. Mistrzowie mieli jeden problem – jak dojechać na dwóch kółkach z Recza do Koszalina.

(ps)

Fot. Od prawej: Józef Romanowski, Jerzy Kulass, Jan Chmielewski, Tadeusz Janiak – organizator turnieju, Adam Zarzycki, dyrektor Domu Kultury w Reczu. (Fot.: Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224547