strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2016    

W ogrodzie i w XIX-wiecznych wnętrzach

Grillowane krewetki zrobiły zawrotną karierę na otwarciu nowej restauracji w Szczecinie. Ale nie tylko one przypadły do gustu pierwszym gościom restauracji Matejki 8 By Jacek Faltyn w Szczecinie.

Restauracja, która mieści się w zabytkowej willi na ulicy Matejki 8 w Szczecinie, oficjalnie została otwarta wieczorem 9 września br. Goście, którzy przybyli na uroczystość, podziwiali nie tylko wnętrza XIX-wiecznego budynku, ale także korzystali z pięknej pogody w przyległym do willi ogrodzie z 200-letnią zielenią. Specjały kuchni serwował szef kuchni Jacek Faltyn. Gości witali gospodarze: małżeństwo Izabela i Jacek Reszczyńscy. W nowej restauracji pojawili się m.in. prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wraz z małżonką dr hab. Marleną Wróbel. Uniwersytet Szczeciński reprezentował prof. Jacek Batóg, prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Korpus dyplomatyczny reprezentowali: Andrzej Bendig-Wielowiejski, konsul honorowy Rosji w Szczecinie, oraz Robert Kornecki, konsul honorowy Estonii. Na spotkaniu dostrzegliśmy też bywalca salonów Michała Szelągowskiego, znanego szczecińskiego ginekologa, a także posłów Norberta Obryckiego z PO oraz Piotra Misiłę z Nowoczesnej. Na imprezie pojawił się również wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz prezes ZARR Magdalena Kotnis. Neorenesansowa willa, w której mieści się restauracja, została zaprojektowana przez szczecińskiego architekta H. Karge dla swojej rodziny. Budowa okazałego gmachu zakończyła się w 1882 r. Budynek w okresie niemieckim miał kilkoro właścicieli, m.in. pannę, która później poślubiła szczecinianina, właściciela firmy J. Gollnow und Sohn, budującej mosty. Gmach ocalał w wojnę. W kolejnych dekadach mieściło się tu przedszkole należące do Stoczni Szczecińskiej i bank. Budynek przy Matejki 8 zachwyca architekturą. Znajduje się tu m.in. Sala Kominkowa, w której urządzony został prywatny salon dla gości. Ściany salonu zdobi boazeria fornirowana palisandrem oraz kominek autorstwa Witolda Reamischa z 1924 roku ze sceną ze Starego Testamentu.

masz

Otw arcie szczecińskiej Restauracji Matejki 8. | fot. DAGNA DRĄŻKOWSKA BARWY BIELI

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224676