strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2016

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2016    

„Traviata”, czyli wszystko na sprzedaż

Ten spektakl Opera na Zamku zapowiadała już na początku ubiegłego sezonu. Miała to być klamra spinająca działalność teatru w tymczasowej siedzibie. Poprzednia premiera „Traviaty” towarzyszyła otwarciu hali przy ul. Energetyków i ta sama opera w zupełnie odmiennej wersji miała się pojawić na zakończenie pobytu w tym prowizorycznym budynku.

Jednak śmiałość wizji reżyserskiej i ogromny potencjał, jaki nowe wykonanie ze sobą niesie, skłoniły dyrekcję do przeniesienia premiery. Ubogo wyposażona hala mogłaby odebrać spektaklowi nieco z jego efektowności. Natomiast w naszpikowanej „fajerwerkami” nowo oddanej siedzibie w Zamku reżyser Michał Znaniecki będzie mógł puścić wodze fantazji. Ma to być wielkie show w stylu high fashion. Będą pokazy mody haute couture, a nawet… moda pogrzebowa. Przecież na sprzedaż jest wszystko. A szykownie trzeba dziś wyglądać nawet po śmierci, bo obiektywy są wycelowane w gwiazdy 24h/dobę. Znaniecki szukał współczesnego odnośnika dla zepsutych salonów XIX-wiecznego Paryża. Odnalazł go właśnie tam – za kulisami pokazów mody, na bankietach i rautach, gdzie „trzeba bywać”. Tam, gdzie liczy się „mieć”, gdzie odbywa się wielki targ żywym towarem. Liczy się zysk. Kto zyska sławę, zostanie nową gwiazdą? Albo choćby gwiazdką. Jak księżyc zaświeci światłem odbitym gwiazd. Tak Znaniecki diagnozuje współczesną prostytucję. Zepsucie moralne skrywane za maską uśmiechów bijących z okładek kolorowych magazynów, wszechobecnych selfie, szczęśliwego high life kreowanego na wszelkie sposoby. Ale to tylko fasada, w której nie ma miejsca na słabości. Brzmi okropnie, prawda? Jak to dobrze, że nas to nie dotyczy. Tylko czy na pewno? A kto zagląda na portale plotkarskie? Kto przegląda kolorowe magazyny? Kto z wypiekami na twarzy publikuje selfie z zagranicznych wycieczek, spotkań w modnej kawiarni? Wszyscy piękni, szczęśliwi, zdrowi. Tak wyglądają nasze społecznościowe „ściany”. Nasze fasady. Verdi stawiał lustro przed włoskim społeczeństwem. Jego „Traviata” uderzyła mocno w ówczesnych widzów. Publiczność była oburzona. Dopiero gdy przeniósł miejsce akcji do Paryża, tytuł odniósł sukces. Czy „Traviata” Znanieckiego w nas uderzy? Czy będzie nam niewygodnie przed jego lustrem? Sprawdźmy to na premierze 18 marca!
TO

fot. TERESA GROTOWSKA

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224730